Lifestyle

Flota Riva: 8 do 54 metrów czystego uwodzenia

Riva to bez wątpienia najbardziej znana marka żeglarska na świecie. Wszystkie jednostki, od 27-stopowego modelu Iseo do imponujących megajachtów, są cudami niepowtarzalnych detali. To owoce ponad stuletniego doświadczenia, w którym wspaniała włoska tradycja rzemiosła spotyka się z najnowocześniejszą technologią. Riva jest symbolem nowoczesnej, wyrafinowanej elegancji, wyrażonej w doskonałym połączeniu ultranowoczesnego designu i wyselekcjonowanych, najwyższej jakości gatunków drewna, od mahoniu po orzech, w niezliczonej liczbie kolorów i struktur. Od ponad 60 lat Riva odgrywa wiodącą rolę nie tylko w świecie jachtingu, ale także w świecie kina, wzbudzając emocje i często kradnąc show największym gwiazdom międzynarodowego kina w filmach, których jest tak wiele, że trudno je wymienić.

Za przykład znakomitego rzemiosła, które prezentuje Riva, można uznać proces malowania i lakierowania drewna. Jest on nadal oparty na oryginalnej metodzie Carla Riva, obejmującej 24 warstwy, aplikowane ręcznie z wielką starannością, by chronić drewno przed zniszczeniem przez wodę morską i nadać mu perfekcyjne błyszczące wykończenie. Podobnie wszystkie śruby są precyzyjnie ustawione w tym samym kierunku, a ich główki są malowane tak, aby pasowały do koloru kadłuba.

Flota Riva oferuje bogaty wybór rozmiarów i typów, w tym jachty z włókna szklanego od 8 do 33 metrów, obejmujące modele otwarte, sportfly i flybridge. Z dedykowanym zespołem w stoczni Superyacht w Ankonie, nowy dział Riva Superyachts projektuje, rozwija i buduje megajachty o długości od 50 do 90 metrów.

Błażej Pluta

La Mer Yachts należy do Grupy Pietrzak